Dla niedowidzących Rozmiar tekstu: AAA
Warsztaty dla stażystów programu Kierunek ORLEN

15-10-2019  Aktualności

Ponad czterdzieścioro stażystów wzięło udział w warsztatach zorganizowanych przez ORLEN Laboratorium i ORLEN Serwis w ramach IV odsłony programu „Kierunek ORLEN”.
 
Stażystów wspólnie przywitali: Marek Witkowski, prezes zarządu ORLEN Laboratorium i Albert Kołodziejski, prezes zarządu ORLEN Serwis, którzy zapoznali stażystów z działalnością spółek oraz realizowanymi projektami rozwojowymi. Podczas warsztatów przeprowadzonych w siedzibie ORLEN Serwis stażyści spotkali się z ekspertami odpowiedzialnymi za tworzenie cyfrowych modeli 3D oraz dokonywanie pomiarów geometrycznych przy użyciu skanera laserowego 3D. Dużą atrakcją dla stażystów okazała się możliwość samodzielnego zeskanowania elementów, dzięki czemu każdy chętny mógł poczuć się przez chwilę jak prawdziwy inżynier.
Podczas warsztatów w Laboratorium Centralnym stażyści wysłuchali prezentacji dotyczącej historii ropy naftowej, którą przedstawiła Wioletta Górska-Włodarczyk, kierownik Działu Rozwoju i Badań. Mapę laboratoriów Spółki wraz ze szczególnym zwróceniem uwagi na zakres działalności analitycznej przedstawiła Anna Myzia, dyrektor Laboratorium Rafinerii i Petrochemii, a historię oraz główne cele spółki przybliżyła Marzena Witkowska, dyrektor Biura Zarządzania Personelem i Organizacji. W laboratoriach wyposażonych w nowoczesny i specjalistyczny sprzęt studenci mieli możliwość zapoznać  się z wykorzystaniem zaawansowanych technologii analitycznych do badań surowców naftowych, strumieni międzyoperacyjnych oraz gotowych produktów. 
Dziękujemy organizatorom oraz prowadzącym warsztaty za zaangażowanie i dawkę cennej wiedzy, z której mogli skorzystać stażyści.


 
 
 

Marki Grupy ORLEN