Dla niedowidzących Rozmiar tekstu: AAA
Nakręceni na pomaganie nie zwalniają tempa

15-04-2021  

Kolejny raz wolontariusze ORLEN Laboratorium we współpracy z Fundacją ORLEN pomogli najbardziej potrzebującym seniorom. Kontynuując działania ze stycznia w ramach akcji Dzień Babci i Dziadka po raz kolejny zakupiono i przygotowano paczki dla osób starszych z innych lokalizacji naszej Spółki. Tym razem wsparcie otrzymały osoby z Włocławka, Olsztyna, Warszawy, Lublina, Ostrowa Wielkopolskiego i Wrocławia. Seniorzy oprócz artykułów gospodarstwa domowego, otrzymali życzenia świąteczne przygotowane przez podopiecznych rodzinnego domu dziecka
w Ruszkowie.

senior1.JPG 
​​Towarzyszyło nam dużo pozytywnych emocji, zwłaszcza w dobie pandemii… W miejscowości Horodło byłam dopiero w niedzielę wielkanocną. Wszyscy seniorzy byli sami, pandemia spowodowała to, że ludzie się nie przemieszczają i Ci staruszkowie byli zdani sami na siebie. Sama wizyta była wielką uciechą, paczki jeszcze większą. Dużo uśmiechu, rozpakowywanie, oglądanie. U wielu osób „świeczki w oczach” bo pamiętałaś! Kartki świąteczne jeszcze bardziej poruszyły serca. Naprawdę to świetna akcja, zwłaszcza w święta i w dobie pandemii gdzie seniorzy są jeszcze bardziej samotni, często potrzebujący pomocy. Myślę, że dla Nas, pracowników też był to fajny czas. Mogliśmy stać się wolontariuszami, robiąc coś dla innych… - podsumowuje Pani Dorota, Wolontariusz ORLEN Laboratorium z Lublina.

Dodatkowo w ramach działań wolontariatu ORLEN Laboratorium Nakręceni na pomaganie przed świętami został zorganizowany kiermasz wielkanocny. Przedmioty zostały przygotowane przez pracowników spółki oraz sprzedawane w laboratorium w Płocku oraz w formule online. Środki pozyskane ze sprzedaży artykułów zostaną przeznaczone w połowie roku na pomoc instytucjom wybranym przez pracowników spółki.

 
 
 

Marki Grupy ORLEN