Dla niedowidzących Rozmiar tekstu: AAA
Jubileusz ORLEN Laboratorium

02-11-2018  Aktualności

15 lat temu – w 2003 roku ORLEN Laboratorium rozpoczęła swoją działalność. Dzisiaj jest jedną z największych firm w Polsce działających na rynku usług analitycznych posiadającą sieć laboratoriów na terenie całego kraju.
Uroczyste obchody jubileuszu 15-lecia spółki odbyły się 16 października w Centrali ORLEN Laboratorium w Płocku.
 
- Na przestrzeni minionych 15 lat spółka z każdym rokiem zmieniała się, co miało odzwierciedlenie np. we wzroście liczby wykonywanych analiz czy realizowanych przychodów. W ramach konsolidacji usług laboratoryjnych w Grupie ORLEN, w minionych ostatnich 5 latach przejęliśmy aktywa Raf-Lab, Eko-Naft i Pro-Lab co spowodowało, że aktualnie spółka zatrudnia przeszło 600 pracowników. Jak widzicie Państwo, jesteśmy dużą organizacją, która dziś stała się bardzo ważnym ogniwem w całym łańcuchu budowy wartości i siły Grupy Kapitałowej PKN ORLEN. Przed nami kolejne wyzwania konsolidacyjne, do których jako spółka już się przygotowujemy po to, by stworzyć w Grupie ORLEN jeden silny ośrodek laboratoryjny,
z którego, za chwilę, wszyscy będziemy dumni – mówił Prezes Zarządu ORLEN Laboratorium Marek Witkowski.
 
Podczas jubileuszu spółka gościła Członka Zarządu ds. Rozwoju PKN ORLEN Zbigniewa Leszczyńskiego, który dziękował zarówno Zarządowi Spółki, jak jej Pracownikom za wytrwałość w realizacji postawionych celów oraz ciągły rozwój Spółki. Prezes Leszczyński podkreślił wagę Spółki w Grupie PKN ORLEN, doceniając najwyższą jakość, profesjonalizm i skuteczność w adresowaniu coraz wyższych wyznaczanych ambitną strategią potrzeb Koncernu. Wskazał przy tym na stopień zaawansowania standardów w Spółce, dzięki którym ORLEN Laboratorium staje się naturalnym wzorem do naśladowania dla innych podmiotów w Grupie.
 
Obchody jubileuszu były także okazją do nagrodzenia Zasłużonych Pracowników ORLEN Laboratorium i zwycięzców konkursu plastycznego „15 lat ORLEN Laboratorium oczami dziecka”, które wręczył na ręce nagrodzonych Zarząd Spółki.
 
- Działamy z pasją i zaangażowaniem, jesteśmy prekursorem wśród spółek Grupy Kapitałowej rozwiązań ukierunkowanych na usprawnienie procesu podejmowania decyzji zarządczych poprzez uzyskiwanie transparentnej, precyzyjnej i szczegółowej informacji kontrolingowej (funkcjonujący w spółce od 2014 r. model MKKJ – póki co, jedyna taka spółka w GK, wystawiająca benchmark dla pozostałych spółek), wreszcie: udoskonalamy się wewnętrznie tak, żeby jeszcze szybciej, efektywniej i skuteczniej odpowiadać na potrzeby naszych partnerów biznesowych, z których kluczowy jest również naszym właścicielem. Tylko z Państwem, aktywnymi i działającymi dynamicznie, jesteśmy wspólnie z Panem Prezesem w stanie poprowadzić tę organizację od pasji, zachowując fundament niekwestionowanej jakości, do nowoczesności, której najwyższym wymiarem będzie uspójnienie standardów obsługi laboratoryjnej na wszystkie spółki Grupy Kapitałowej PKN ORLEN, w Polsce i za granicą. Czego Państwu i sobie życzę – abyśmy dobrze wykorzystali najbliższy czas, dla swojego rozwoju zawodowego i osobistego, jak i dla organizacji – lidera w Grupie, którego standardy, nie przesądzając dziś o trybie tej konsolidacji, która przed nami, z sukcesem zostały rozprzestrzenione na wszystkie spółki PKN ORLEN w tym segmencie działalności – podkreśla Członek Zarządu ORLEN Laboratorium Dagmara Gorzelana.
 
Siła spółki to kreatywny i sprawnie działający 600 - osobowy zespół, który tworzą doskonale wyszkoleni specjaliści posiadający wieloletnie doświadczenie, a także nowoczesny sprzęt, w który na bieżąco zaopatrywane są laboratoria.
 
ORLEN Laboratorium dziś to prężnie rozwijająca się i profesjonalna organizacja posiadająca własne wartości i zasady. Oprócz działalności kluczowej, czyli usług laboratoryjnych, ściśle współpracuje z instytucjami publicznymi, uczelniami i fundacjami, a także wspiera lokalne inicjatywy i aktywnie uczestniczy w życiu Płocka.


IMG_5474.jpgIMG_5285.jpg


IMG_5270.JPG
 
 
 

Marki Grupy ORLEN