Dla niedowidzących Rozmiar tekstu: AAA
„Mistrzowie Chemii” odwiedzili Laboratorium Centralne

12-10-2017  

Fundacja „ORLEN - DAR SERCA” już po raz szósty przyznała wsparcie finansowe dla najzdolniejszych uczniów w ramach prestiżowego programu „Mistrzowie Chemii”. Akty stypendialne ośmiu nowym stypendystom uroczyście wręczył Krystian Pater, członek zarządu PKN ORLEN ds. Produkcji oraz Wojciech Wojciechowski, Przewodniczący Rady Fundacji „ORLEN-DAR SERCA”. Uroczysta gala odbyła się w Płocku. Podczas wizyty w Płocku stypendyści nie tylko odebrali akty stypendialne, ale także zwiedzili nowoczesne laboratorium Spółki ORLEN Laboratorium S.A.

- Ta wycieczka na długo pozostanie w mojej pamięci – zachwycał się Dominik, uczeń II klasy. - Mieliśmy okazję zwiedzić pracownie analityczne, zobaczyć profesjonalny sprzęt, czy też posłuchać, na czym polega badanie asfaltu. Szczególnie zainteresowały mnie chromatografy cieczowe. Uświadomiłem sobie jak odpowiedzialna jest praca chemika, która wymaga nie lada skupienia i dokładności.

- Nigdy wcześniej nie miałam okazji zobaczyć jak wygląda paliwo lotnicze czy surowa ropa naftowa, dlatego było to bardzo ciekawe doświadczenie – wtórowała mu koleżanka z klasy Julia.

Mamy nadzieję, iż wizyta w laboratorium Spółki nie była dla uczniów ostatnią i już w przyszłym latach będziemy mogli gościć młodych naukowców ponownie

IMG_1587.JPG


IMG_1636.JPG


IMG_1609.JPG
 
 
 

Marki Grupy ORLEN