Dla niedowidzących Rozmiar tekstu: AAA
Świąteczna kartka z pomocą

06-12-2012  Aktualności

Już po raz czwarty ORLEN Laboratorium wspiera Fundację „Wspólna Droga” United Way Polska poprzez zakup bożonarodzeniowych kartek.
Nawiązana w 2009 roku współpraca z Fundacją wpisała się w tradycję spółki, łącząc tym samym miły zwyczaj wysyłania kartek ze świątecznymi życzeniami do partnerów i kontrahentów w tym szczególnym czasie jakim są Święta Bożego Narodzenia z pomocą osobom potrzebującym wsparcia.
 
Środki pozyskiwane corocznie przez Fundację z dystrybucji kartek świątecznych przeznaczane są na rozwój programu społecznego „Nikifory”, który wspiera twórczość osób z niepełnosprawnością intelektualną pomagając odkrywać i rozwijać ich talenty artystyczne oraz uczestniczyć w życiu społecznym i pokonywać izolację.
Każdego roku kolekcja kartek świątecznych „Nikifory” powstaje na podstawie prac nagrodzonych
w ramach konkursu „Świat Nikiforów”. Konkurs, organizowany od 2006 roku, ogłaszany jest wśród niepełnosprawnych uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej z całej Polski.
Od wielu lat program „Nikifory” wspierany jest przez ambasadorów Fundacji „Wspólna Droga”, twórców filmu „Mój Nikifor” – Joannę Kos-Krauze i Krzysztofa Krauze oraz objęty patronatem przez Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie i Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
kartka_2012.jpg
Tegoroczna kartka świąteczna wybrana przez ORLEN Laboratorium powstała na podstawie pracy konkursowej Dominika Grabczuka, laureata Nagrody Głównej w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla Dzieci i Młodzieży „Świat moich marzeń” w 2006 roku oraz corocznego laureata konkursu „Świat Nikiforów”

« powrót

 
 
 

Marki Grupy ORLEN